Warto przeczytać
na wszelki wypadek!

Jazda na deskorolce

Powrót
fixtures/gifs/skate.png
fixtures/gifs/skate.gif

W co wyposażyć dziecko na deskorolkę lub rolki?

Twoje dziecko wymarzyło sobie deskorolkę lub rolki? Żeby zapobiec lub przynajmniej ograniczyć siniaki i guzy, trzeba zadbać o dodatkowe wyposażenie, które sprawi, że jazda stanie się znacznie bezpieczniejsza. O tym sprzęcie nigdy nie wolno zapomnieć.

Obowiązkowo kup kask!

Wybierz kask dostosowany do jazdy na deskorolce lub rolkach z oznaczeniem CE. Pamiętaj! Kask rowerowy, czy do jazdy konnej nie nadaje się do jazdy na deskorolce i rolkach, a każdy z nich ma swoje specyficzne przeznaczenie. Kask musi chronić całą głowę włącznie ze skroniami, ale nie może utrudniać słyszenia i widzenia. Powinien też być dostosowany do rozmiaru głowy łatwo się nakładać i zdejmować.

Nie ozdabiaj kasku naklejkami lub farbą i nie myj środkami chemicznymi. Rozpuszczalniki mogą naruszyć właściwości materiałów, z którego jest wykonany.

 

fille-skate.png

Wachlarz akcesoriów ochronnych

Dla zamortyzowania upadków i zapobieżenia kontuzjom należy zaopatrzyć się w nakolanniki, nałokietniki, rękawice oraz stabilizatory nadgarstków z oznaczeniem CE. Wszystkie ochraniacze powinny być w odpowiednim rozmiarze, aby zapewnić optymalne zabezpieczenie.

Buty

Zainwestuj w antypoślizgowe buty przeznaczone do jazdy na desce. Sprawdź czy mają wzmocnione szwy i nadają się do tego typu aktywności. Pamiętaj, aby zawsze starannie wiązać w nich sznurowadła.


Gdy już młoda gwiazda ekstremalnych sportów jest dobrze wyposażona, należy przypomnieć jej, że deska nie jest środkiem transportu i nie wolno się na niej poruszać po drodze publicznej. Do tego służą specjalnie wyznaczone przestrzenie! Trzeba też pamiętać, że jeżdżenie na deskorolce jest aktywnością fizyczną, a więc wymaga rozgrzewki oraz ćwiczeń rozciągających po wysiłku, aby uniknąć zmęczenia mięśni.