Warto przeczytać
na wszelki wypadek!

W parku linowym

Powrót
fixtures/gifs/mousqueton.png
fixtures/gifs/mousqueton.gif

Worek na lód, czyli coś z niczego!

Upadek? Uderzenie?... Potrzebna szybka pomoc!. Pamiętaj, aby zawsze przykładać lód do miejsca w którym może pojawić się guz lub siniak. Dzięki temu zmniejszysz jego wielkość i objętość Jeżeli nie mamy worka na lód pod ręką, nie trzeba wpadać w panikę, gdyż zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie zastępcze …

 

Bidon

Wypłucz bidon, napełnij wodą, zamknij i umieść w zamrażalniku lub w zamrażarce. Pamiętaj, żeby nie nakładać takiego zastępczego worka na lód bezpośrednio na skórę, gdyż można spowodować odmrożenia. Owiń go w cienki materiał.

Zaleta : oszczędne rozwiązanie.
Wady : wymaga wcześniejszego przygotowania.

fille-accrobranche.png

Torebka z mrożonym groszkiem

Owiń opakowanie mrożonego groszku w materiał i przyłóż do stłuczonego miejsca. Po użyciu można ponownie włożyć opakowanie mrożonego groszku do zamrażalnika, być może jeszcze kiedyś się przyda, gdy zajdzie potrzeba walki ze stłuczeniem lub zbiciem. Pamiętaj! W żadnym przypadku nie można spożywać produktu, który jest rozmrażany i ponownie zamrażany.

Zalety : gotowy do natychmiastowego użycia.
Wady : koszt opakowania groszku, który straci swoje zalety spożywcze.

Rękawica kąpielowa lub ręcznik

Umieść kostki lodu w rękawicy kąpielowej lub w cienkim ręczniku albo ścierce. Zawiąż sznurkiem i przyłóż do bolącego miejsca.

Zalety : łatwe, natychmiastowe i tanie rozwiązanie.
Wada : improwizowany worek nie jest szczelny i wycieka z niego woda z topniejących kostek lodu.


Worek na lód wykonany własnoręcznie

Napełnij worek hermetyczny do zamrażania mieszaniną ¾ wody i ¼ mocnego alkoholu, a następnie umieść w zamrażalniku lub w zamrażarce. Mieszanina ulega szybkiemu schłodzeniu, lecz nie twardnieje i może dostosować się do kształtu bolesnych miejsc. Pamiętaj, żeby nie nakładać worka na lód bezpośrednio na skórę, gdyż można spowodować odmrożenia. Przez zastosowaniem owiń worek w cienki materiał.

Zalety : oszczędny.
Wady: wymaga wcześniejszego przygotowania.

poche-glace-bosse.png